Money.plNieruchomości Wiadomości Aktualności

Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?
fot: Marvipol
2012-04-29 18:25

Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?
1/2


Poleć artykuł:

Inwestowanie w rynek nieruchomości ma trzy oblicza. Pierwsze oblicze to inwestycja spekulacyjna, dająca najszybszy zwrot, wysoką stopę zwrotu, ale jednocześnie obarczona jest wysokim ryzykiem. Założeniem inwestycji spekulacyjnej jest krótki czas trzymania nieruchomości w portfele - pisze Michał Okoń (na zdjęciu), ekspert Marvipol SA.

Drugim sposobem inwestowania jest zakup pod kątem wynajmu, który ma przynieść zysk przewyższający zarobek z innych form inwestowania kapitału. Tutaj ryzyko jest większe niż w przypadku tradycyjnej lokaty bankowej, jednak znacząco mniejsze niż w przypadku zakupu spekulacyjnego. Inny jest też horyzont inwestycyjny.

Trzecia forma inwestowania, to zakup połączony z wynajmem, ale skonstruowany w taki sposób, że wynajem sam w sobie nie ma dostarczać ponadprzeciętnych zysków, zaś zyskiem ma być wzrost wartości samej nieruchomości w długiej perspektywie.

W ostatnich latach na rodzimym rynku zaczyna przeważać drugi i trzeci sposób inwestowania w nieruchomości, co wydaje się być normalne w świetle zakończenia fali spektakularnych wzrostów krachem na rynku nieruchomości i trwającym kryzysem w branży finansowej. Równolegle z tym procesem następuje rozwarstwienie rynku nieruchomości inwestycyjnych.

Wyraźnie widać, że niektóre lokale kupowane są pod wynajem zaś inne pod kątem zwiększenia wartości. Lokale pod wynajem to z reguły połączenie niskiej ceny nabycia z niską ceną wykończenia – takie dojne krowy, które przy jak najmniejszym wydatku początkowym mają dostarczać jak najwyższe przepływy pieniężne w kolejnych okresach rozliczeniowych i jednocześnie nie obniżać zbytnio wartości rezydualnej nieruchomości, tak aby w momencie ewentualnej sprzedaży w przyszłości różnica wartości początkowej i wartości rezydualnej była mniejsza niż suma przepływów finansowych wygenerowanych przez najem nieruchomości.

Tu z opinii kupujących wynika, że okres na jaki nabywane są takie lokale to 3 do 5 lat. W tym czasie spadek wartości nieruchomości nie jest znaczący, zaś potencjalne zarobki z takiego nowego lokalu są na tyle wysokie aby opłacało się ponieść ryzyko inwestycji.

W przypadku inwestowania w nieruchomości o większej wartości początkowej i automatycznie wyższej wartości miesięcznego czynszu najmu, klienci dokonujący zakupu wskazują, że oczekują wzrostu wartości lokalu w okresie powyżej 10 lat i zakładają, że najem będzie przede wszystkim czynnikiem pokrywającym bieżące koszty utrzymania nieruchomości.

Na gruncie tych spostrzeżeń, warto podkreślić, że istnieje na rynku grupa nieruchomości, które faktycznie tanieją oraz grupa nieruchomości, których ceny pozostają na poziomie niezmienionym lub rosną. Ceny mieszkań w segmencie popularnym, szczególnie tych z rynku wtórnego zdecydowanie spadają. Rzadziej mamy do czynienia ze spadkiem cen rynku pierwotnego.

W segmencie premium ceny lokali przez okres kryzysu pozostawały na podobnych poziomach, natomiast ostatnimi czasy widać, iż ceny te zaczynają powoli rosnąć. Wzrosty te są wymuszone wzrostem cen materiałów budowlanych, rosnącymi kosztami pracy, jak również faktem, iż nieruchomości segmentu premium są z reguły lepiej wyposażone, wykończone lepszymi i droższymi materiałami, jak również coraz częściej dysponują rozwiązaniami domu inteligentnego, z centralką do sterowania poszczególnymi funkcjami lokalu.

Na drugiej stronie dowiesz się, co się stanie z rynkiem nieruchomości w najbliższych miesiącach



| 1 | 2 |
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl


Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

Jacek434 / 77.252.53.* / 2014-03-27 10:52
Michał ma rację ten Koralik to dobra opcja. Cena za metr nie jest wysoka, a developer, który to buduje jest sprawdzony.

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

combi55789 / 94.254.214.* / 2014-03-14 10:42
Aktualnie wiosną to chyba najlepszy okres. Deweloperzy sprzyjają proponując targowo-wiosenne obniżki. Korzystamy teraz z najlepszych możliwości bo konkurencji nie mało i jak to po ilości zainteresowanych na targach było sporo. Właśnie na targach zarezerwowane mieszkanie w nowo-budowanej inwestycji City Island. Mieszkanie dwupokojowe na razie kupuje na wynajem a później jak jego cena wzrośnie sprzedam. Dzielnica się rozwija prężnie więc szansę są spore na dobry deal.
mieszkanieckrakowa / 87.239.223.* / 2014-04-13 17:36
W Krakowie też spory ruch na targach - zainteresowanie kupnem mieszkania wyraźnie wzrosło. Dla poszukujących pomocy w znalezieniu właściwego mieszkania na rynku pierwotnym zapraszam na friendhouse.pl. Darmowa pomoc w znalezieniu mieszkania spośród kilkutysięcznej oferty.

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

a7 / 83.28.241.* / 2014-03-03 15:13
a ja polecam do wyszukania
http://dompress.pl/165-rynek-pierwotny/lang/pl-PL/default.aspx
najwiecej inwestycji w kraju

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

Romanbobo / 178.42.82.* / 2014-03-03 13:37
Jeśli szukacie mieszkania to polecam stronę http://www.klikmapa.pl/mieszkania-na-sprzedaz,woj-wielkopolskie,pow-poznan,gm-poznan,mi-poznan.html.

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

Michał597 / 77.255.0.* / 2014-02-26 18:03
jak szukacie czegoś w Poznaniu pod inwestycje. to dobry wybór - Koralik (na Dębcu). Tanio za metr i dobra lokalizacja z dogodnym dojazdem do centrum miasta.

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

cassima / 2013-12-17 22:08
Gdzie te analizy home broker mogę znaleźć?
arcada / 2013-12-18 13:00
Na stronie home broker masz na dole dział analizy - tam masz wszystko :) - analizy na różne tematy
x807 / 83.12.98.* / 2013-12-18 17:22
A od kiedy to analizy Home Broker się sprawdzają. Proponuję poczytać wątek o inwestycji, którą Home Broker sprzedawał całkiem niedawno, o ile dalej jej nie sprzedaje. Hotel 4Kolory we Władysławowie. Rzetelne informacje można znaleźć na forum money.pl

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

cassima / 2013-12-16 22:36
Też wydaje mi się, że teraz jest odpowiedni moment na kupno mieszkania.. Ja niestety dopiero w przyszłym roku będę mogła o tym myśleć. Rozmawiałam już z osobami kompetentnymi, dużo teraz tracę, oferty niektórych deweloperów są zachęcające, choć mam nadzieję, że niedługo będą jeszcze lepsze:)
arcada / 2013-12-17 12:39
Cassima wcale w przyszłym roku mieszkania nie musza być droższe, a nawet mogą byc tansze. Poczytaj sobie analizy chocby home broker to zobaczysz

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

melisssa / 83.25.46.* / 2013-11-08 17:51
A gdzie jest taka promocja? W jakim mieście?

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

echal / 91.206.65.* / 2013-10-31 17:39
Teraz to czasem bardziej opłaca sie kupić dom niż mieszkanie
Ja właśnie kupiłem domek szeregowy we wrocławskich Słabowicach od AZ Budownictwo, ceny jak za mieszkanie we Wrocławiu , a mam w tym niemały kawałek własnego ogródka gdzie dzieci będą miały gdzie poszaleć , czasdem warto poszukać i kupić coś lepszego na spokojnych obrzeżach niż drożyznę w centrum
Natle7 / 188.121.21.* / 2013-12-04 15:05
Witam,
to chyba będziemy sąsiadami:)
Etap I czy II?

Pozdrawiamy!
Natle7 / 188.121.21.* / 2013-12-04 15:05
Witam,
to chyba będziemy sąsiadami:)
Etap I czy II?

Pozdrawiamy!
domminika2 / 80.238.108.* / 2013-11-06 22:15
Mnie teraz bardzo przyciągnęła to powstające osiedle http://shiraz.pl/pl/inwestycje/shiraz_park_III_mieszkania#
I jestem coraz bardziej skłonna zeby wlasnie pomyslec nad mieszkaniem.

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

skarpetka / 31.175.100.* / 2013-10-20 16:34
na pewno przy okazji decyzji o zakupie mieszkania pojawia się wiele wątpliwości, ale myślę, że jednak jak się tylko ma okazję, znaczy albo się dostanie kredyt, albo ma się pieniądze i coś nam się spodoba to nie ma na co czekać, bo okazja może się nie powtórzyć. A jeśli chodzi o ciekawe i godne uwagi inwestycje to mnie bardzo podobają się te mieszkania http://koneser.co/ piękne, eleganckie, przestronne, odnowione i w super lokalizacji.

oDBIÓR TECHNICZNY MIESZKANIA wARSZAWA

Inspektor_Budowy / 109.241.85.* / 2013-10-20 11:49
Odbiór techniczny mieszkania Warszawa

www.odbiorybudowlane.com

Przystępując do budowy, każdy inwestor z utęsknieniem wyczekuje chwili, w której nastąpi końcowy odbiór mieszkania. Podczas tej czynności zaakceptujemy to, co przekaże nam wykonawca. Dotyczyć to będzie każdego zakresu prac, które zostały mu powierzone do wykonania. Jeżeli podpiszemy protokół odbioru mieszkania, a po pewnym czasie zauważymy usterki, których nie dostrzegliśmy w trakcie odbioru, możemy żądać ich usunięcia na podstawie rękojmi albo gwarancji. Jednakże może to być znacznie trudniejsze i kosztować nas więcej wysiłku, niż domaganie się usunięcie tych usterek, zanim złożymy podpis na protokole z odbioru mieszkania.

Dobrze jest wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę przystępując do tak ważnej czynności, jaką jest odbiór mieszkania. W tym celu przygotowaliśmy dla Was ten artykuł. Na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia, zebrałem w jednym miejscu najważniejsze informacje, dotyczące najczęściej występujących wadach, usterkach i fuszerkach. Stosując się do zawartych tutaj wiadomości, będziecie wiedzieć gdzie w nowym mieszkaniu lub domu szukać potencjalnych problemów.

Relacje i zależności podczas budowy
Kupując mieszkanie/dom u dewelopera, na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że to nie deweloper wykona wszystkie prace i roboty. Jest to niemożliwe. Dewelopera zatrudnia wielu podwykonawców, z których każdy odpowiada za konkretny etap prac w dziedzinie, w której się specjalizuje. Do wykonania więźby dachowej deweloper zatrudni brygadę cieśli, zaś do ułożenia pokrycia dachowego ekipę dekarską. Każda ekipa może być w rzeczywistości zupełnie inną firmą. Od tego czy deweloper dokona wyboru dobrych podwykonawców, zależeć będzie jakość wykonanej przez nich pracy, a w rezultacie końcowym, jakość Twojego domu albo mieszkania.

Czynność odbioru mieszkania nie jest wyłącznie formalnością, której dopełnienie pozwala Ci przejąć lokal i zamieszkać w nim. Odbiór mieszkania jest bardzo ważnym momentem w inwestycji budowlanej, ściśle łączącym się z wieloma innymi zagadnieniami. Oto niektóre z nich:

• aby deweloper uznał zakończenie prac i odebrał je od podwykonawców, wszyscy klienci muszą dokonać odbioru swoich mieszkań – dopiero po tym deweloper zdarzeniu przystąpi do ostatecznego rozliczenia się z podwykonawcami
• wszyscy klienci dewelopera muszą odebrać mieszkania, aby miasto lub gmina mogła odebrać budynek do eksploatacji

Na podstawie powyższych informacji łatwo wywnioskować, że odbiór mieszkań leży w interesie dewelopera oraz jego podwykonawców.

W momencie kiedy klient podpisze protokół odbioru mieszkania, z dewelopera spada większość ciążącej na niej odpowiedzialności. W przypadku wyniknięcia jakichkolwiek usterek, to lokator musi zabiegać o ich usunięcie u wykonawcy obiektu. W tym celu może skorzystać z przysługującego mu prawa rękojmi, lub powołać się na gwarancję, jeżeli na wykonane prace została ona udzielona. Nie powinno nikogo więc dziwić, że deweloperowi tak mocno zależy na tym, by ich klienci szybko podpisali protokół odbioru. Wraz z jego złożeniem kończy się większa część odpowiedzialności dewelopera wobec klientów.

Jak wygląda typowa procedura odbioru mieszkania?
1. Klienci otrzymują od dewelopera informację o bliskim terminie przeprowadzenia odbiorów
2. Z uwagi na mała ilość czasu przeznaczonego na każdy odbiór, oględziny prowadzone są szybko
3. Uwagi klienta dotyczące odnalezionych wad, błędów i problemów są bagatelizowane, ignorowane, lub klient słyszy zapewnienie o ich usunięciu w niedalekiej przyszłości
4. Deweloper robi wszystko co w jego mocy, aby zebrać podpisy od wszystkich klientów

Rzeczywistość często jest brutalna. Na obiecane usunięcie usterek przychodzi klientom czekać przez bardzo długi czas. Niestety jest też tak, że do ich usunięcia przez wykonawcę w ogóle nie dochodzi. Jeśli lokatorowi spieszy się z wprowadzeniem do mieszkania, przystąpi on do ich usunięcia samodzielnie i na swój koszt – nie chcąc marnować czasu na przepychanki i prowadzenie z deweloperem walki o swoje.

Aby w pewnym stopniu zabezpieczyć swoją pozycję, do protokołu odbioru należy wpisać listę rzeczy, które wymagają poprawki. Jest to dla nas pewnego rodzaju zabezpieczeniem przed tym, aby deweloper nie mógł ich później nie uznać. Dodatkowo, deweloper zyskuje w ten sposób potwierdzenie, aby żądać od podwykonawców wprowadzenia poprawek.

WAŻNE INFORMACJE:
• jeżeli mieszkanie lub dom posiada poważne usterki, lub wydaje Ci się że nie zostały wykonane zgodnie z projektem, pod żadnym pozorem nie decyduj się na podpisanie protokołu odbioru
• jeżeli znalazłeś stosunkowo niewielkie usterki, których usunięcie nie powinno zająć dużo czasu, podpisz protokół odbioru dopiero po ich usunięciu. Dla wykonawcy będzie to dodatkowa motywacja do szybkiego wykonania poprawek

Jak wygląda mieszkanie gotowe do odbioru?
Chcesz wiedzieć jak powinno wyglądać ukończone mieszkanie lub dom, dla którego bez

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

Marek.Po / 89.67.233.* / 2013-10-03 15:49
Nie liczyłbym na jakiś "super" okres tanich nieruchomości. Wydaje mi się ze to zależy od promocji indywidualnych dewelopera. Niedawno kupiłem mieszkanie w ciekawej promocji od Ronsona.
hellbi / 89.230.199.* / 2013-10-03 17:25
podzielam zdanie, myślę że z nowym rokiem i ruszeniem programu mdm ceny mogą wzrosnąć, lepiej chyba teraz się rozejrzeć, deweloperzy pod koniec roku robią wyprzedaże, promocje
jerts / 46.205.119.* / 2013-10-23 23:08
Warto zawsze dowiadywać się o wyprzedaże, co raz takie są. Dobrze też wybrać się na dni otwarte,w ten weekend będą takie na Białąłęce u JWC.
slonna / 83.23.5.* / 2013-10-31 23:09
Teraz dobrze kupić bo są promocję, Białołęka na os. Zielona Dolina od 4600 zł/m2, a w Poznaniu garaż za 1 zł.

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

limina / 213.158.216.* / 2013-08-26 08:04
Każdy moment na to jest dobry, my w końcu po wielu poszukiwaniach idealnego mieszkania kupiliśmy od JWC na Białołęce i nie wyobrażam sobie innego miejsca.

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

Baptysta / 178.43.69.* / 2013-08-20 14:28
Ja właśnie tak jak niektórzy poprzednicy zdecydowałem się w okresie wakacyjnym poszukać jakiś dobrych ofert w centrum Wrocławia. Szczerze mówiąc liczyłem, że w okresie wakacyjnym propozycje będą atrakcyjniejsze, gdyż zapotrzebowanie na mieszkania jest znacznie mniejsze. Ludzie raczej wyjeżdżają na wakacje niż szukają mieszkań.
Taki był mój chytry plan, by utrzeć nosa i dobrze wynegocjować ceny.
Jednak najlepsze oferty były wiosną. Zdaje się, że wiele się nie zmieniło i niektórzy deweloperzy wyjechali na wakacje:)
Znalazłem jednak i zarezerwowałem mieszkanie City Island. Skusiło mnie to, że nie muszę poszukiwać ekip wykończeniowych, tylko biorę mieszkanie z wykończeniem. Atrakcyjna oferta okazała się, bo do końca sierpnia mają propozycję całkowitego wykończenia mieszkania w cenie. Teraz tylko czekam na odbiór kluczy.

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

majd23x / 89.230.199.* / 2013-08-06 12:03
wg mnie teraz jest dobry moment, sam teraz szukam mieszkania i wiem, że nie warto czekać, z tego co się orientowałem wcale ta ustawa mdm nie jest przesądzona, a ceny wraz z jej wejściem mogą pójść w górę zarówno w bankach jak i deweloperów, znalazłem ciekawe mieszkanie na os. zielona dolina, dokonałem rezerwacji teraz kompletuję dokumenty do banku

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

dragon133 / 164.126.100.* / 2013-07-01 15:50
ciężko powiedzieć kiedy będzie warto, bo różnie z tym bywa, może się okazać, że nie ma na co czekać, jeśli się ma tylko możliwość. Ja sama myślę żeby kupić jakieś mieszkanie w kamienicy, szczególnie, że tutaj http://koneser.co/ jest sporo ciekawych ofert. Dobrze, że ktoś pomyślała o odnowieniu takich pięknych budynków.

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

Roberto1980 / 79.141.160.* / 2013-06-26 14:54
Tak, też mi się wydaje, że teraz jest dobra okazja na kupno mieszkania. Jest rozpoczętych wiele inwestycji, a jednak chętnych jest mniej. W mojej okolicy stoi wiele ciekawych inwestycji, jak np. Aleje Kokosowe w Stabłowicach (Wrocław)

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

malinowynos / 89.68.142.* / 2013-05-29 17:17
Warto kupić jak się wynajmuje dłuższy czas i dłuższy czas zamierza wynajmować, co doskonale pokazują poniższe wyliczenia www.taniej-kupic.pl
rolka / 109.231.7.* / 2013-07-05 10:37
To tutaj www.wyprzedaz-mieszkania.pl są konkretne oferty wyprzedaży mieszkań, które opłaca się kupić na wynajem
anabelkaa / 37.30.23.* / 2013-07-25 06:55
JW Construction wszystkie swoje inwestycje położone ma w ładnej zielonej okolicy. Widać, że zadbano o najmniejszy szczegół.
stonna / 83.11.75.* / 2013-09-30 17:58
Teraz właśnie można kupić w wyprzedaży na osiedlu Lewandów Park, mieszkania 2 i 3 pokojowe wykończone pod klucz.
Kilgen / 95.155.76.* / 2013-05-31 17:59
Warto kupować już teraz, ceny spadły i wydaje się, że to jest dobry moment na własne 4 kąty, co pokazuje to wyliczenie: http://rynekpierwotny.com/wiadomosci/rynek-mieszkaniowy/ceny-spadaja-w-duzych-aglomeracjach,1412/

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

vasil87 / 2013-05-17 20:21
jak patrzę na ceny mieszkań, to opłaca się już teraz, bo taniej to już raczej nie będzie. Ciekawą ofertę domów w cenie mieszkań ma np. AZ Budownictwo z Wrocławia: http://azbudownictwo.com/

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

Mart256 / 178.43.72.* / 2013-04-29 23:08
Ostatnia chwila. Ja kupuję wiele mieszkań i je wynajmuję. Głównie we Wrocławiu, choć mam mieszkania w Katowicach, Krakowie. Na początku roku kupiłem dwa w City Island, bo budują i bardzo dobre obniżki mi zaoferowali. Kupiłem też teraz na Krzyki, bo takie mieszkania, tez się dobrze wynajmuje. Polecam kupowanie teraz na prawdę. Już zauważam, że w innych miastach oferty sprzedaży mieszkań rosną w górę. Ludzie się interesują, szukają i ceny będą rosły. Dobrze, że we Wrocławiu jeszcze nie podnosili cen, ale pewnie wszystko przed nimi.
Boczek952 / 192.162.92.* / 2013-05-25 13:23
We wrocławiu jest bardzo ciekawa oferta mieszkań dla zainteresowanych podam stronę z bazą ogłoszeń z nieruchomościami www.mieszkaniawroc.pl Polecam sprawdzić mieszkania dla rodzin

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

radcow / 212.96.244.* / 2013-04-29 12:43
Teraz mamy ten najlepszy moment - nie sądzę aby prędko wyceny nieruchomości, ponownie były aż tak niskie, to samo tyczy się nieruchomości magazynowych. Wnioski są proste - dojdzie do rekordowej ilości transakcji, już teraz nieruchomości z bazy jartomu znikają dosłownie w kilka dni i na zmiany się nie zanosi.

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

Adrian 560 / 78.30.123.* / 2013-04-29 10:29
Gratuluję zakupu apartamentu w inwestycji Dune! Jestem przekonany że to świetna lokata kapitału. Takie mieszkanie można wynajmować, a po spłacie kredytu można się tam przeprowadzić na stałe. Kto by nie chciał spędzić emerytury nad morzem:)

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

tubaldo / 78.10.81.* / 2013-04-22 20:23
warto szukać promocji, bo często dobrych parę tysięcy da się zaoszczędzić. Polecam ogłoszenia na tej stronie http://investmap.pl/ogloszenia/ promocje tez się przewijają

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

baman / 46.186.9.* / 2013-04-18 20:52
wg mnie nie ma co czekać, rynek nowych mieszkań się kurczy a teraz deweloperzy dają sporo promocji i mają ciekawe oferty, znajoma właśnie kupuje w poznaniu na oazie piątkowo i mówiła że będzie miała spory upust

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

zullla / 83.27.157.* / 2013-02-12 16:16
ja już kupiłam w Na Sowińskiego i nie żałuję. inwestycja jest świetna i nie mogę się już doczekać aż się wprowadzę.
ira / 83.25.60.* / 2013-06-22 10:18
A jak atm jest z infrastrukturą. Zastanawiamy się właśnie nad mieszkaniem na Sowińskiego, ale i Oxygen nas kusi.
robertws / 89.230.199.* / 2013-06-23 17:21
Oxygen wygląda naprawdę świetnie, infrastruktura ekstra, blisko wszędzie, budynek też ma ciekawy nowoczesny desing, myślę że to miejsce dla kogoś kto poszukuje czegoś wyjątkowego
ikanna / 37.30.23.* / 2013-07-25 07:01
To prawda, bardzo mi się podoba Oxygen, na prawdę świetne miejsce. Bardzo efektownie wszystko wygląda.
Do.minika / 109.241.135.* / 2013-07-31 22:15
A jak ceny?

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

robb223 / 46.186.9.* / 2013-02-10 11:13
Jak ktoś ma kapitał to zawsze warto mieszkanie kupić, zawsze odpadają koszty wynajmu więc za tę samą kasę sobie spłacasz kredyt albo wynajmujesz mieszkanie ono spłaca się samo a ty jeszcze na tym zarabiasz

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

Albertotin / 78.30.107.* / 2013-02-07 18:14
Ja się jeszcze wstrzymam z zakupem apartamentu nad morzem lub w górach. Po pierwsze muszę zdecydować czy morze czy góry, Dune mnie oczarował ale ja kocham jazdę na nartach:) Sam nie wiem...Czekam aż stopy procentowe spadną i wtedy ruszę po kredycik:)
maciekk1 / 46.186.9.* / 2013-05-03 10:42
ja bym brał nad morzem, w przyszłym roku ma być do oddania zespół apartamentowców w Gdyni nazywa się Rezydencja Redłowo, niska zabudowa, dużo przeszkleń, stolarka w drewnie, zapowiada się ekstra

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

wieslaw_piatek / 78.30.106.* / 2013-02-07 17:09
Gratuluję zakupu mieszkania w Mielnie przez Pani tatę:)W przyszłości to będzie świetny adres. A inwestycja w nieruchomości w dzisiejszych czasach kiedy nie mamy co liczyć na ZUS to strzał w dziesiatkę!!!

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

ewwoska / 80.238.108.* / 2013-01-21 19:26
My już stwierdziliśmy ze dłużej nie ma co czekać. Teraz zdecydowaliśmy sie na zakup mieszkania w Shiraz Trio na Bielanach. W sumie człowiek odkłada zakup z roku na rok a nie ma chyba na co czekać.

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

WIESNIAK / 178.212.167.* / 2012-12-05 23:32
TRZEBA BYĆ DEBILEM ŻEBY DAĆ ZA MIESZKANIE 200 000.

JESZCZE PARĘ LAT I MIESZKANIA BĘDĄ ODDAWAĆ ZA DARMO - ŻEBY NIE PŁACIĆ CZYNSZU.

JUŻ DZIŚ SA MIESZKANIA NA ŚLĄSKU ZA 50 000 - CHĘTNYCH BRAK - A WIĘC CENY MUSZĄ IŚĆ W DÓŁ.

W HOLANDII SA JUŻ MIESZKANIA ZA DARMO (DLA HOLENDRÓW) - TAK SIĘ RYNEK NAPCHAŁ.


POZDRAWIAM KREDYTOBIORCÓW - DYMANYCH PRZEZ BANKI.
ploniak / 2012-12-17 11:57
Trzeba byc debilem zeby wynajmowac i splacac innym kredyty.

Jakie to my mamy wielkie opcje cwaniaczku ????

Wynajmujesz albo kredycisz... takie oto opcje ma ogromna wiekszosc z nas :(

Wynajmujesz to splacasz innym kredyty i mieszkasz ciagle "na torbach",z miejsca na miejsce,kopany w dupsko przez wlasciciela ... itp.

Kredycisz,to przynajmniej wiesz ze jestes "u siebie" ,jak raty splacasz to cie nikt w dupsko nie kopnie.Chcesz to remontujesz chcesz to imprezujesz.

Tak czy siak ktos na tobie bedzie zarabial,z ta mala roznica ze jak zakredycisz to jest szansa ze dziecia cos zostawisz.

Rubta co chceta:)

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

Edekzkrainykredek / 79.163.149.* / 2012-11-27 00:44
Zaczynam szukać mieszkania w Bydgoszczy, gdzie mieszkam od roku. Proszę Was o radę - warto kupić to mieszkanie, jak sądzicie:
http://www.makowski.nieruchomosci.pl/Oferta/Mieszkania/Sprzedaz/bydgoszcz-bielawy/52
Tonnny / 79.163.154.* / 2012-11-29 09:07
Jeśli wiążesz swoją przyszłość z tym miastem, to ja uważam, że Bielawy są godne polecenia. Mieszkanko też ok, w każdym razie mnie się podoba - niezły metraż, cena w normie.

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

jungle150 / 89.75.72.* / 2012-11-26 15:47
kupuj teraz a ofery szukaj na sprawdzonych portalach typu http://top-ogloszenia.net/ ja zawsze tam szukam w zakladce nieruchomosci

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

aaudytor / 2012-11-14 11:53 / Bywalec forum
Jak trafisz dobrą ofertę to zawsze warto :)

kiedy nie warto? teraz

nikmen / 81.97.62.* / 2012-11-13 20:52
z moich obliczeń ceny spadną około 2014 2016 w zależności jakie nerwy ma deweloper:) ja czekam do 2014 i kupuje mieszkanie ale w południowej Hiszpanii w takiej samej cenie jak 60m w Krakowie pogoda zawsze jest a i tak prace mam w Ukej wiec to moja inwestycja na przyszłość pzdrawiam
gabriela 00 / 2012-11-14 11:10
cały czas, nieprzerwalnie od kilku miesięcy warto jest kupić mieszkanie, bo rynek naprawdę sprzyja tak jak mało kiedy potencjalnym klientom

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

remek 78 / 89.75.72.* / 2012-11-06 17:53
przeciez teraz tez warto. ceny spadaja. dobrze widac to na portalach ogloszeniowcyh typu http://top-ogloszenia.net/ szeroki wybor i ceny niskie, coraz nizsze
mergi / 83.4.83.* / 2012-11-08 14:10
Oj tak teraz teraz. Ja się strasznie napaliłam na mieszkanie w Krakowie na osiedlu Fajny Dom. Tam mieszka moja koleżanka z pracy i bardzo sobie chwali miejsce. Dodatkowo ucieszyła mnie wiadomość co do spadku stóp procentowych, więc moje szanse coraz bardziej wzrastają. Czytałam też jakiś czas temu, że obniżki stóp procentowych, o których nam słychać to nie jednorazowy zabieg. Powtórka ma być jeszcze kilkakrotnie powtórzona-a przynajmniej 2x.
Sprzyja to osobom takim jak ja, żeby realizowały swoje plany i marzenia. Muszę szybko dopełnić formalności, bo jak w związku z tym rynek deweloperski się obudzi i przestanie obniżać ceny, ale je podnosić to moje szanse i nadzieje spadną diametralnie. Na razie rezerwuje ładne mieszkanko i formalizuje się w banku dokumentalnie -:.
Kaffar / 89.174.56.* / 2012-12-13 21:06
Biegnij Lola Biegnij

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

asia_krynicka / 46.76.43.* / 2012-11-01 18:52
Warto kupować mieszkania ale na wynajem!!! Kiedy ceny będą tak atrakcyjne jak teraz??? Mój ojciec kupił mieszkanie nad bałtykiem, w Mielnie w inwestycji Dune. Narazie mieszkanie będzie wynajmowane, po spłacie kredytu będzie naszą rodziną bazą wypadową:)

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

k aczordonald / 92.20.52.* / 2012-08-05 09:56
nie czytajcie tylko komentarzy z gory, te zostaly napisane w ostatnich tygodniach przez deweloperow i naciagaczy i to 2 a nawet 3 miesiace po pojawieniu sie artykulu.

Oni przykrywaja w ten sposob prawde ktora mozecie znalezc w tych komentarzach mieszczacych sie nizej,powstalych w ciagu 2 tygodni od ukazania sie artykulu.

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

Edit508 / 79.163.154.* / 2012-08-01 23:22
Teraz warto kupować mieszkania na rynku wtórnym. Sporo jest ciekawych ofert:)

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

kubarz / 2.224.191.* / 2012-07-26 06:53
Ja uważam że ceny spadną jeszcze przynajmniej 30%, zobaczcie co sie dzieje na swiecie w ameryce w europie, ceny mieszkan w hiszpani pospadały prawie 60%, w innych krajach 10,20% jedynie w polsce sie jeszcze jako tako trzymaja poki sa zamówienia we firmach z zagranicy, ale do 2015 roku gospodarka bedzie słabła, a jezeli euro padnie to ceny poszybują w dół. Mieszkanie 50m w Krakowie dla przykładu teraz kosztuje 250tys zł, a powinno kosztować max 100tyś zł. Liczy sie siła nabywcza ludzi, ci co kupili to w większośći emigranci, biznesmeni wolą wybudowac sobie domek, niektórzy kupują pod wynajem, a młodzieży coraz mniej i kto będzie wynajmował???? Liczę że ceny spadną i byc może w 2015 bedzie mozna myslec nad kupnem, ale jesli ktos musi kupic to kupi.

Przeczytane dzisiaj

ftff / 93.175.104.* / 2012-07-18 21:22
"Na wrocławskim rynku nieruchomości panuje bowiem zastój, a każdy klient jest niemal na wagę złota. Na jednego poszukującego dachu nad głową przypada dzisiaj aż 120 ofert. "

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/620399,osiedla-apartamentowce-parki-i-drogi-na-polach-irygacyjnych,id,t.html

Myślę, że z zakupem można jeszcze trochę poczekać, bo sporo się jeszcze buduje ;)

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

karoll78 / 46.205.125.* / 2012-07-12 20:45
Nie jest az tak zle, no chyba że piszecie tutaj o stolicy. Ja teraz kupiłem mieszkanie w Gdyni na Pogorzu w inwestycji Shiraz i pommo tego że jest to Trójmiasto to ceny troszkę jednak różnią się od tych w stolicy. A na pewno kameralność osiedla daje wiecej powodów do tego zeby uznać ze jest to dobra inwestycja pieniedzy i dobry zakup.
ftff / 87.105.187.* / 2012-07-16 17:13
1. Kiepska kryptoreklama (za dużo szczegółów)
2. Płacą ekstra za swobodne podejście do ortografii i interpunkcji?
3. Jak tam z dojazdem na te rogatki miasta?
4. Albo kupujemy mieszkanie do mieszkania w nim, i wtedy to nie jest inwestycja ( tak samo jak nie jest inwestycją zakup nowego telewizora czy samochodu), albo kupujemy mieszkanie po to, żeby je z zyskiem sprzedać, lub na wynajem - ale wtedy powinniśmy zadać sobie pytanie, jaka jest popularność wśród wynajmujących mieszkań na zupełnych obrzeżach miasta...
polakombinator / 178.73.63.* / 2012-07-28 00:05
"Albo kupujemy mieszkanie do mieszkania w nim, i wtedy to nie jest inwestycja ( tak samo jak nie jest inwestycją zakup nowego telewizora czy samochodu)"

Chyba jeśli kupisz tanio, pomieszkasz parę lat i sprzedasz drożej, to będzie inwestycja?
matkowskiii / 80.238.108.* / 2012-11-26 22:17
jesli o mnie chodzi to w stolicy na Bielanach Shiraz Trio buduje bardzo fajna inwestycje i tak sie zastanawiam czy teraz kupić mieszkanie, dokonac pierwsze wpłaty itd...czy czekac az sie inwestycja ukończy ?
ftff / 88.2.45.* / 2012-08-11 18:11
Jeżeli kupię mieszkanie z założeniem, że w przeciągu paru lat je sprzedam z zyskiem, a do tego czasu będę w nim sam mieszkał (z dowolnego powodu), to jest to inwestycja.

Jeżeli kupię mieszkanie z zamiarem mieszkania w nim, a po paru latach zmienię zdanie i sprzedam z zyskiem (oczywiście uwzględniając koszta eksploatacyjne przez kilka lat), to mimo osiągnięcia zysku, nie można tu mówić o inwestycji.
jarenca / 212.96.244.* / 2012-08-27 12:22
Teraz warto kupować mieszkanie. Ja kupiłem dwa mieszkania po 45 metrów, jedno nad drugim, połączyliśmy je schodami Prudlik i mamy coś, o czym marzyliśmy ;-) Koszt 30% niższy niż jeszcze rok temu.

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

janek1086 / 178.235.138.* / 2012-07-07 18:17
naganiacz i tyle.

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

ewa basia / 89.206.32.* / 2012-07-04 12:30
Panie Okoń i pan sie waży jako specjalista.To jest lobinng .Pan zacheca by od deweloperow nawet w fazie projektu kupować " kota w worku" -kupować mieszkania.Pan dla nich pracuje a deweloperzy jak pan taki madry to wie ze to kombinatorzy- koszt wybudowania 1m2 nijak sie ma do ceny sprzedaży. Zenada Ludzoe ostrzegam nie wierzcie w to co jest napisane- kazdy pracuje dla kogos za kase.to jak reklama Farmaceutów-gdzie lek jest na wszystko a ludzie choruja i umieraja.Nie dajcie nabijać sie w butelke.Budowlańcy nie chca pracowac dla deweloperów bo ci im nie płaca-trzeba sie naczekać zeby zapłacili fakture ktora i tak obniża o 10%.Sprawdzone praktyki. Arciszewska z PIS-maz też deweloper-do tego wode produkuje a ona świeta udaje w telewizji. Ze ludzie Boga sie nie boja

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

cd / 31.63.235.* / 2012-06-20 14:24
Tylko nie prudlik. Nabiłem sobie guza, połamałem miednicę. Wymieniam na inne.

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

markamiasto.pl / 85.221.220.* / 2012-05-17 19:59
Kiedy i gdzie warto kupic mieszkanie?
Trochę o gospodarce i kondycji rynku nieruchomości Polskich miast!
markamiasto.pl
Jola / 89.171.45.* / 2012-06-08 03:36
Wg mnie juz teraz spokojnie mozna znaleźc ciekawe propozycje developerów na kupno mieszkania. chcieć to móc! a kiedy znaleźc tak zeby było NAjlepiej wydaje mi się że to zawsze pozostanie wielka niewiadomą.

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

London-man / 86.144.138.* / 2012-05-14 18:18
Polcem inwestycja pewniejsza niz lokata bankowa na 7%-dzialki pod Londynem.Zawsze w gore.

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

blondynka z k(l)asa / 86.144.138.* / 2012-05-14 18:14
Mniejsza podaz lokali zapewni wieksze zyski korporacjom deweloperskim i to przy gorszej jakosci wykonania. Poki co podaz jest ogromna jeszcze, a male mieszkania do 70m2 wzglednie tanie, wiec za 3 lata taniej nie bedzie, chyba,ze jeszcze z 12 razy podniosa stopy % ,zeby " ratowac" niby najsilniejsza walute swiata PLN,hihihi

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

Matka nie Boska / 86.144.138.* / 2012-05-14 18:11
a to ma byc jeszcze gorzej?? Apartament w warsaw city w cenie budy dla psa we Francji?

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

jeremi364 / 77.255.247.* / 2012-05-13 09:31
Ten pan to jest chyba ekspert od wciskania mieszkań frajerom, a nie obiektywny ekspert od rynku nieruchomości jako takiego.

Re: Kiedy będzie warto kupić mieszkanie?

glebas / 212.96.244.* / 2012-05-10 11:29
Mieszkanie? Nigdy. Tylko dom warto kupić bo to faktycznie inwestycja w przyszłość. Zapewniam, że tylko w domku możesz mieć schody Prudlik, duże pokoje dla każdego i ogólnie masę powierzchni. Przemyśl to.

Rynek:

Typ nieruchomości:

Miasto:

Powierzchnia:

od do

Cena:

od do

Tylko ze zdjęciem:

wyszukiwanie zaawansowane

Podobne

 
Kanadyjski rynek kredytów hipotecznych zamiera

2013.05.26 (07:27)

Kanadyjski rynek kredytów hipotecznych zamiera
Część specjalistów alarmuje, że spowolnienie doprowadzi do utraty wielu miejsc pracy.