Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Zaprezentowano 55 domów przyszłości

Zaprezentowano 55 domów przyszłości

2013-03-20 12:44
Zaprezentowano 55 domów przyszłości
fot: MTM STYL

Po raz pierwszy w Polsce osoby zainteresowane budową domów jednorodzinnych mogą wybrać projekt zapewniający maksymalny poziom komfortu. Zestawienie opracowane przez Grupę Saint-Gobain we współpracy z uznanymi biurami architektonicznymi zawiera 55 projektów domów w standardzie Multi-Comfort.

Jak wynika z analiz może on zapewnić mieszkańcom prawie czterdziestoprocentowe oszczędności związane z kosztami budowy i eksploatacji w porównaniu do standardowych konstrukcji.

Głównym celem budownictwa w standardzie Multi-Comfort jest zapewnienie właścicielom domów niskoenergetycznych wygody przy jednoczesnym zachowaniu korzystnego bilansu ekonomicznego. Jest to możliwe dzięki połączeniu wszystkich elementów funkcjonujących
w budynkach, od oświetlenia i wentylacji po konstrukcję ścian, dachu czy instalacji.

Oszczędnościom sprzyja także wysoka trwałość oferowanych rozwiązań oraz szybki
i bezpieczny montaż. Standard Multi-Comfort opiera się na 7 zasadach komfortu, czyli zapewnienia użytkownikom domów komfortu termicznego, akustycznego, świeżego powietrza, estetyki, bezpieczeństwa oraz komfortu ekologicznego i ekonomicznego związanego ze zmniejszonymi kosztami ogrzewania.

Dzięki współpracy Saint-Gobain z biurami architektonicznymi Archipelag, Dobre Domy Flak & Abramowicz oraz MTM Styl w zaprezentowanych domach udało się także znacznie ograniczyć zużycie energii bez uszczerbku dla komfortu jego mieszkańców. Pozwala to na uzyskanie oszczędności finansowych związanych z mniejszymi wydatkami na energię potrzebną do ogrzewania i wentylowania pomieszczeń. Jak wynika z analiz prezentowanych przez firmę koszty budowy i eksploatacji wysoce energooszczędnych budynków przyszłości mogą być nawet o 37 proc. niższe niż w przypadku standardowych konstrukcji.

- Branża budowlana przywiązuje coraz większą wagę do kompleksowych rozwiązań stanowiących gwarancję wysokiego komfortu użytkowania w połączeniu z niskimi kosztami eksploatacji i miłą dla oka estetyką. Wychodząc naprzeciw zmianom w budownictwie oraz rosnącemu zapotrzebowaniu na nowoczesne rozwiązania, wspólnie z architektami stworzyliśmy projekty domów w standardzie Multi-Comfort. Jesteśmy przekonani, że ich szeroka oferta pozwoli każdemu planującemu budowę znaleźć projekt spełniający jego oczekiwania - mówi Henryk Kwapisz, ekspert Grupy Saint-Gobain.

Więcej informacji na temat budynków w standardzie Multi-Comfort, w tym katalog projektów, można znaleźć na stronie www.multi-comfort.pl

Saint-Gobain - tworzy, produkuje i dystrybuuje materiały budowlane proponując innowacyjne rozwiązania, będące odpowiedzią na kluczowe wyzwania naszych czasów: wzrost gospodarczy, oszczędność energii oraz ochrona środowiska. Grupa Saint-Gobain jest obecna w 64 krajach, zatrudnia ponad 190 000 pracowników, w 2012 roku obroty Grupy wyniosły 43 miliardy euro.
W Polsce Saint-Gobain jest jednym z największych inwestorów zagranicznych, posiada ponad 25 zakładów produkcyjnych oraz zatrudnia 6500 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Takie domy budują Polacy. Najnowszy raport
W 2012 roku najwięcej powstało domów murowanych z cegły ceramicznej, pokrytych dachówką ceramiczną, choć bez piwnicy.
Oni budują znacznie więcej niż deweloperzy
Ponad 90 procent budynków mieszkalnych oddanych do użytku w Polsce to zasługa inwestorów indywidualnych.
Powiązane tagi:
projekty domy oszczędne multi-comfort


Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl
Wyszukiwanie zaawansowane
Wyszukiwanie zaawansowane
')">