Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Najwyższy wieżowiec świata w Dubaju

Najwyższy wieżowiec świata w Dubaju

2007-07-23 11:53

Wieżowiec Burdż Dubaj w stolicy ZEA osiągnął wysokość 512,1 m i stał się najwyższym budynkiem świata - poinformował inwestor, Emaar Properties.

Burdż Dubaj (Burj Dubai) czyli wieża Dubaju, pobiła tym samym rekord należący do drapacza chmur w Tajpej na Tajwanie, liczącego 509 metrów.Prace nad budynkiem, rozpoczęte w 2004 roku, powierzono firmie Samsung Constructions. W tej chwili wieżowiec ma 141 ukończonych pięter, więcej niż jakikolwiek inny na świecie. Zakończenie prac jest planowane w przyszłym roku.


Wieża została zaprojektowana jako punkt centralny ogromnej, wartej 20 mld dolarów, inwestycji, która przewiduje 30 tys. mieszkań i największe centrum handlowe świata.W opublikowanym w sobocie komunikacie inwestor nie podaje ani ostatecznej wysokości, ani liczby pięter budynku, którego budowa od początku owiana jest tajemnicą. Nieoficjalnie informowano jednak, że Burdż Dubaj ma mieć ponad 700 metrów i ponad 160 pięter.

Konkurencja jest ostra. Niedawno inny tamtejszy inwestor zapowiedział budowę Al-Burdż, czyli po prostu wieży, nie podając oczywiście wysokości planowanej inwestycji.

Powiązane tagi:
dubaj wieżowiec burdż dubaj burj dubai


Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl
Wyszukiwanie zaawansowane
Wyszukiwanie zaawansowane
')">