Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Przebudują drogi wokół stadionu

Przebudują drogi wokół stadionu

2011-03-31 11:05
Przebudują drogi wokół stadionu

Przedsiębiorstwo Pol-Dróg z Piły przebuduje ulice wokół stadionu miejskiego w Poznaniu. Przetarg, który wygrała firma, obejmuje przebudowę ulic Marcelińskiej, Wałbrzyskiej, Ptasiej i Strzegomskiej.

Przebudowa ulic ułatwi dojazd do stadionu. Poszerzona zostanie ulica Marcelińska, zaś ulica Ptasia będzie miała dwa pasy ruchu. Na wszystkich ulicach pojawi się nowa nawierzchnia, chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie i zieleń. Prace potrwają do końca kwietnia przyszłego roku, a koszt inwestycji sięga 19,5 mln zł.


Ponadto do Euro 2012 miasto zakończy przebudowę ulicy Bułgarskiej. Podobnie jak w przypadku ulicy Bukowskiej zostanie ona poszerzona do dwóch pasów w każdym kierunku z pasem rozdziału. Powstaną zatoki autobusowe, nowe oświetlenie, chodniki, drogi rowerowe i nowa zieleń.

Przebudowa Bułgarskiej została podzielona na trzy etapy. Dwa pierwsze: od ulicy Bukowskiej do ulicy Łubieńskiej oraz od Łubieńskiej do Marcelińskiej zostały już zrealizowane. Inwestycję wykonało konsorcjum firm Strabag i Colas za łączną kwotę 27.849.285,02 złotych. Oprócz generalnej przebudowy ulicy Bułgarskiej po zachodniej stronie ulicy powstała droga rowerowa z masy bitumicznej, a także zostały przebudowane skrzyżowania z ulicami: Bukowską, Łubieńską i Marcelińską. Ponadto na ulicy Bułgarskiej pomiędzy ulicami Ognik a Bukowską zamontowane zostały ekrany akustyczne, które pełnić będą ochronę akustyczną i przed nadmiernym hałasem.

Na przebudowę ulicy Bułgarskiej Miasto Poznań otrzymało od państwa dotację celową w wysokości 3 mln zł z budżetu w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 - 2011".

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na najtrudniejszy etap przebudowy ulicy Bułgarskiej - od skrzyżowania z ulicą Marcelińską do ulicy Grunwaldzkiej, wraz z przebudową tego skrzyżowania. Plany zakładają, że do końca sierpnia 2011 roku przebudowana zostanie infrastruktura podziemna, wybudowany kanał deszczowy, chodniki wraz z drogami rowerowymi, miejsca postojowe, zatoki autobusowe, oświetlenie oraz założone zostaną tereny zielone.
fot. Piotr WagnerPowiązane tagi:
poznań stadion euro 2012 remonty dróg zdm remonty ulic


Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl
Wyszukiwanie zaawansowane
Wyszukiwanie zaawansowane
')">